Piotr Żaczek

Tancerz klasy mistrzowskiej "S", dyplomowany instruktor AWFiS w Gdańsku, choreograf.

Piotr swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat od disco. Jednak, gdy w telewizji zobaczył pary tańczące tango i walca stwierdził, że woli tańczyć w parach. Tak zaczęła się jego przygoda z tańcem towarzyskim. Przez wiele lat wytańczył na polskich i europejskich parkietach wiele indywidualnych tytułów i wyróżnień, m.in.: I vice-mistrza okręgu w 10 tańcach.

Należał także do formacji tańców standardowych, z którą wytańczył 8 miejsce na Mistrzostwach Świata i 10 miejsce na Mistrzostwach Europy, a także wielokrotnie mistrzostwo i vice-mistrzostwo Polski. Jego tanecznymi autorytetami są: William Pino i Mirco Gozzoli. Piotr doskonaląc swój taneczny warsztat uczęszczał na zajęcia tańca jazz'owego, a także salsy.

Modern jive'm zainteresował się w 2008 roku, gdy szukał odpowiedniego stylu do tańczenia z każdą partnerką, do każdej muzyki. Wielokrotnie odwiedzał Londyn (kolebkę MJ) i doskonalił swoją technikę na kursach i na imprezach. Jego nowatorskie jak na Modern Jive figury i kombinacje oraz porywający freestyle sprawiły, że szybko zyskał uznanie w oczach czołowych instruktorów tego stylu.

Wraz z bratem Pawłem są pierwszymi polskimi instruktorami MJ i pionierami tego stylu w Polsce. Od pięciu lat z powodzeniem prowadzi zajęcia i warsztaty w autorskiej formule, która znana jest jako PARTYdanceSTYLE