Paweł Żaczek

Tancerz, choreograf, posiada klasę "S" w tańcu towarzyskim oraz uprawnienia Instruktora Tańca Sportowego AWFiS w Gdańsku. Naukę tańca rozpoczął w wieku 6 lat, kiedy to uczestniczyl w swojej pierwszej lekcji walca angielskiego i do dzisiaj jest to jego ulubiony taniec. Swój warsztat jako instruktora i tancerza doskonalił, uczestnicząc w warsztatach w Polsce i za granicą. Prekursor Modern Jive w Polsce.

W tajniki tańców standardowych wtajemniczali go m. in. tacy instruktorzy jak: Adam Król i Justyna Kozińska-Hawkins oraz Maciej Zakliczyński, natomiast tańców latynoamerykańskich: Roman i Monika Pawelec, Jan Kliment. Nauka u tak wielu instruktorów pozwoliła Pawłowi poznać rożnorodne spojrzenia na to, czym jest taniec, a także w jaki sposób najlepiej go uczyć. Kwalifikacje instruktorskie zdobył w 2007 r. Pasja, poświęcenie i wytrwałość doprowadziły go do wielu zwycięstw.

Paweł interesuje się również salsą. Swoje umiejętności doskonalił na kongresach: Carnaval de Salsa Wroclaw, Bacardi Salsa Festival Praha, Salsacongress - Berlin, Salsa Festival - Warszawa. W 2006 roku wygrał casting do niemieckiego musicalu ”Dirty Dancing Fever”, gdzie współtworzył choreografie do tańców standardowych, u boku Lacy Daryll Philips (choreograf Michaela Jacksona przy albumie ”Thriller”). Następnie jako tancerz występował na największych scenach teatralnych od Hamburga poprzez Berlin do Monachium, a także Wiedeń i Zurych. W 2007 roku przez 2 miesiące występował w Agadirze (Maroko) jako tancerz w show opartym na musicalach świata i tańcach narodowych. W 2008 roku odkrył w sobie zainteresowanie stylem Modern Jive. W czasie wielokrotnych wizyt w Wielkiej Brytanii tańczyl m.in. na parkietach Hammersmith, Casbah, Temple, Putney gdzie doskonalił swoją technikę.

Paweł wraz ze swoją partnerką Żanetą wygrali 5 największych na świecie turniejów Modern Jive i są niepokonani w swojej dyscyplinie. w latach 2010 i 2011 wygrali zawody w Blackpool.